Jak dostosować się do prawa?

Jak dostosować się do prawa?

Prawo w naszym kraju nie zawsze odpowiada nam pod każdym względem. Dostrzegamy jego wady i przez to trudno jest nam dostosować się do nowych możliwości. Oceniamy nawet, że za granicą prawo jest bardziej przyjazne przedsiębiorcom. Zastanawiamy się nawet nad tym, aby wyprowadzić się z kraju i móc mieć tam lepsze warunki do życia. Możliwe, że tak by było.

Natomiast na sam początek lepiej byłoby zastanowić się nad warunkami i prawem, które obowiązuje w Polsce. Dzięki temu będziemy mieli większy obraz sytuacji i łatwiej będzie nam podjąć dobrą decyzję.

Jak oszczędnie prowadzić firmę?

jak oszczędnie prowadzić firmę w Polsce?

Odpowiedź na to pytanie okazuje się ważna dla wielu osób, które myślą o rozpoczęciu własnego biznesu. Natomiast często wstrzymuje ich obawa przed coraz większymi kosztami. Nie powinniśmy jednak się nimi zbytnio przejmować. Przecież my dążymy do tego, aby nasz biznes przez cały czas rósł. I jeśli tak czynimy, to później daje to coraz piękniejsze efekty. Pamiętajmy o tym.

Podstawowe koszty na samym początku wynikają z płacenia podatku dochodowego. I jeśli w pierwszym roku działalności nie przekroczymy 80 tysięcy zł przychodu, to moglibyśmy pokusić się o podatek 18%. Gdybyśmy jednak mogli uzyskać większe przychody, to najlepiej jest zdecydować się na stały podatek 19%. Dobrze więc ocenić tutaj sytuację finansową naszej działalności.

Kolejne koszty wynikają z opłacenia składek ZUS. Natomiast na sam początek możemy pozwolić sobie na niski ZUS, który aktualnie wynosi około 520 zł (rok 2018). Dopiero po dwóch latach musielibyśmy przejść na większy ZUS, który wynosi ponad blisko 1200 zł. To już poważniejsze koszty. Natomiast od 2019 roku ma zostać jeszcze wprowadzona składka ZUS dostosowana do uzyskiwanych przychodów. Jeśli więc nasze przychody byłyby niższe, prowadzilibyśmy mniejszą firmę, to wtedy ZUS mógłby się oscylować od 400 do 800 zł. Możliwe, że również takie zmiany w prawie zachęcą większą grupę przedsiębiorców, aby nie wyjeżdżać po 2 latach z kraju, lecz dalej w nim pozostawać. Pozwala to skuteczniej wpływać na budżet państwowy i PKB.

Mniejsze wydatki firmowe

jak zmniejszyć wydatki w firmie?

Aby firma pozyskiwała większy przychód, to automatycznie musi optymalizować wszelkie wydatki. Jeśli wysilamy się w tym zakresie, to jesteśmy naprawdę szczęśliwi. Pamiętajmy także o możliwościach, które zapewniają nam doradcy finansowi. Czasami my nie posiadamy obeznania z prawem, które w naszym kraju zmienia się coraz bardziej. A Ci specjaliści od finansów i prawa mogą przedstawić nam naprawdę godne uwagi rozwiązania. Gdybyśmy się do nich przekonali, to nasze życie mogłoby okazać się znacznie łatwiejsze.

Na przykład dowiemy się, z jakiej formy księgowości powinniśmy korzystać. Innym razem należy przekształcić formę naszej działalności gospodarczej. Są to mniejsze i większe zmiany. Ale ich wdrożenie wkrótce przyczynia się do naprawdę wielu korzyści. I do nich powinniśmy się przekonywać.

Może jednak za granicę?

może prowadzić firmę za granicą

Możliwe, że mieszkamy w pobliżu pewnej granicy państwa. I wtedy tym chętniej myślimy, aby przenieść swoją działalność. Płacilibyśmy znacznie mniejsze podatki. Wszystko byłoby zgodne z prawem. Dodatkowo moglibyśmy liczyć na szybsze pozyskanie środków na emeryturę. Okazałaby się ona bardziej godziwa niż w naszym kraju. Sami moglibyśmy dokładnie ustalić, ile będziemy mieli środków na starość i gdzie mieszkali.

Taka przyszłość finansowa znajduje się w naszych rękach, więc powinniśmy wziąć pod uwagę pewne doświadczenie, które tutaj posiadamy. Gdyby ono okazało się dość słabo, to powinniśmy jak najszybciej nadrobić te zaległości. One następnie mogą przyczynić się do tego, że nasza sytuacja zacznie się poprawiać.

To zachęca do budowania własnej poduszki finansowej. Im wcześniej staramy się tak czynić, tym lepiej. Dzięki niej czujemy się bezpieczniej. W naszym życiu mogą pojawić się nieprzewidziane sytuacje. A dodatkowe środki pozwolą nam zwycięsko z nich wyjść. I nigdy nie powinniśmy zapominać o dalszym rozwijaniu się w zakresie prowadzenia biznesu. Powstało na ten temat wiele książek, kursów i audiobooków. Właśnie do nich powinniśmy się przekonać. I jeśli tak uczynimy, to nasze życie okaże się bardziej interesujące. Będziemy mogli nad nim panować nie tylko pod względem zawodowym, ale również finansowym.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij