Jak przywitać wiosnę w aktywny sposób? Poznajcie nasze pomysły

Jak przywitać wiosnę w aktywny sposób? Poznajcie nasze pomysły

Już za parę dni, za dni parę będziemy mogli oficjalnie powitać wiosnę. Choć trzeba przyznać, że jej pierwsze symptomy już widać i czuć w powietrzu. Oczywiście przywitanie wiosny powinno nastąpić w jakiś fajny sposób i na pewno nie poprzez topienie Marzanny (to jest wyjątkowo dziwna tradycja). Dziś podpowiemy Wam, jak to zrobić, ale w aktywny sposób.

Czas wyciągnąć swój rower z piwnicy i pojechać na wycieczkę

Skoro pogoda jest już coraz lepsza, to czas najwyższy na wyciągnięcie jednośladu z garażu czy piwnicy. Oczywiście nim na niego wsiądziecie, powinniście go dokładnie umyć i to w każdym zakamarku, a potem sprawdzić stan techniczny. W końcu bezpieczeństwo jest najważniejsze. Należy sprawdzić układ hamulcowy czy kierowniczy. Ale trzeba także poświęcić więcej czasu niepozornemu elementowi. Mowa tutaj o korbie do roweru. Otóż trzeba wiedzieć, że korby rowerowe odpowiedzialne są za przenoszenie dużych obciążeń podczas pedałowania. Stąd są masywne. Najczęściej wykonane są z aluminium. Awarie można samodzielnie zauważyć i w sumie nie trzeba mieć nawet specjalnych umiejętności czy też zdolności. Jeżeli zauważycie, że korba do roweru ma nierówny kształt i rzeczywiście przypomina zęby rekina, to najwyższy czas ją wymienić. Skoro to już jasne, to można pomyśleć o zaplanowaniu trasy. Warto choćby zorganizować jednodniową wycieczkę rowerową i zwiedzić pobliskie atrakcje. Do tego podczas przerwy możecie urządzić piknik i zjeść smaczne kanapki z masłem orzechowym na wolnym powietrzu. Wybierzecie wygodny strój oraz obuwie, przygotujecie prowiant i bidony z wodą, a potem możecie już pojechać na wycieczkę i naprawdę świetnie się bawić.

Przywitaj wiosnę nowym postanowieniem

Z postanowieniami to bywa różnie. Szczególnie te noworoczne są rzadko przestrzegane. Ale może jak wybierzecie postanowienie z okazji nadejścia wiosny, to zaczniecie go dotrzymywać? Bynajmniej warto spróbować. Najlepiej wybrać takie, które wniesie coś dobrego do Waszego życia. Skoro wiosna i ładna pogoda, to może postanowieniem powinno być wprowadzenie do swojego życia więcej ruchu. To dobrym pomysł. Możecie np. rozpocząć bieganie. Jogging również może sprawiać sporo przyjemności, a przy tym pozytywnie wpływa na sylwetkę i pracę całego organizmu. Każdego dnia przed pracą warto wybrać się pobiegać. Owszem z początku może Wam się nie chcieć, ale jednak po czasie poczujecie przypływ energii. Pomyślcie też, że podczas ruchu i wysiłku następuje wyrzut endorfin, które określane są mianem hormonów szczęścia.

kobieta z rowerem

Wiosna, czyli sezon na nordic walking

Jest sporo aktywności, które warto uprawiać. Jedną z nich jest nordic walking. Wystarczy przejść kilka razy w tygodniu od 2,5 km do 5 km, by poczuć różnicę i lepiej się poczuć. Do tego już po krótkim czasie Wasza sylwetka stanie się bardzie smukła. W końcu wiosną należy rozpocząć już przygotowanie do sezonu bikini. Pomyślcie tylko, że w treningu nordic walking zostaje zaangażowanych około 90% mięśni naszego ciała, podczas gdy tradycyjny spacer w podobnym tempie to jedynie 50%, co oznacza, że można szybciej spalić tkankę tłuszczową. Nordic walking można określić też mianem iście kompleksowego treningu. Już tłumaczymy, co mamy na myśli. Otóż chodzenie z kijkami zwiększa wydolność organizmu, ale poprawia także siłę mięśni ramion, obręczy barkowej. Do tego polepsza się kondycja, wytrzymałość i koordynacja ruchów. Wasz organizm bardziej się odprężą i dochodzi do zmniejszeni obciążeń psychoemocjonalnych.

Zdrowa dieta na miarę oczekiwań

Nasza kolejna propozycja może nie jest stricte związana z aktywnością, ale pewne jest to, że pozytywnie wpływa na zdrowie. Otóż mamy tutaj na myśli zmianę nawyków żywieniowych. Przede wszystkim trzeba z diety wyeliminować jedzenie śmieciowe, przetworzone i bez wartości odżywczych i zastąpić je warzywami. Należy także ograniczyć cukier przynajmniej o połowę, podobnie zresztą jak sól. Zamiast słodkich napojów wybierajcie zawsze wodę. Co jeszcze możecie zrobić? Ograniczyć jedzenie mięsa. Zamiast wieprzowiny, wybierajcie indyka bądź też ryby, choćby pstrąga, dorsza bądź sandacza.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij