Prosto, wygodnie, skutecznie – angielski przez Skype'a

Prosto, wygodnie, skutecznie – angielski przez Skype’a

Współcześnie język angielski jest traktowany niemal na równi z językiem ojczystym. Globalizacja i współdziałanie na jednej płaszczyźnie świata rzeczywistego z wirtualnym otworzyła nas na świat, a my powinniśmy być zawsze gotowi na dobrą i płynną komunikację. Jednak wiele osób – pomimo tej świadomości – nie posługuje się językiem angielskim nawet w stopniu podstawowym, co zdecydowanie utrudnia im normalne i pełne funkcjonowanie. Zazwyczaj wytłumaczeniem tego braku umiejętności jest albo rzekoma niezdolność do nauczenia się języka obcego, albo też brak czasu na siedzenie w ławce na zajęciach. Obie przeszkody znalazły jednak skutecznego poskromiciela niedomagań w postaci lekcji angielskiego przez Skype’a.

Problematyczny angielski? Nie przez Skype!

Zacznijmy od tego, że niektóre osoby uparcie twierdzą, że ich umysł kompletnie nie przyswaja wiedzy dotyczącej języka angielskiego. Tymczasem, gdyby zapytać te osoby o poszczególne, popularne słowa bez najmniejszego trudu wymieniłyby je jednym tchem.

Angielski mocno zintegrował się z naszą codziennością. Oglądamy filmy, w których – oprócz lektora – słychać oryginalną wersję, wchodzimy do sklepów z obco brzmiącymi nazwami, sięgamy po produkty oznaczone angielszczyzną – słowem, każdy z nas jest w stanie ot, tak wymienić co najmniej kilkadziesiąt słów. To z kolei jednoznacznie wskazuje, że należy definitywnie skończyć z mitem braku zdolności do nauki języków obcych.

Większym problemem, który w zasadzie łączy się z już omówionym, jest trudna dostępność do lekcji angielskiego. Nie chodzi tutaj bynajmniej o skąpość kursów – tych jest co niemiara – ale o konieczność dojazdy do szkoły językowej i poświęcenia kilku godzin tygodniowo na zajęcia. Poza tym dla niektórych trudna i nudna jest sama struktura zajęć, wyjęta żywcem z tradycyjnej szkoły. Kilkuosobowa grupa, która słucha, powtarza, notuje, nie kojarzy się zbyt dobrze. Oczywiście, nie można generalizować, ponieważ są uczniowie, którzy tylko w takich warunkach potrafią przystąpić do nauki, nie mniej bieg życia codziennego może stać się sporą przeszkodą w tego rodzaju stacjonarnych zajęciach.

Doszliśmy do miejsca, w którym możemy przedstawić innowacyjne i skuteczne rozwiązanie. Angielski przez Skype nie jest nowością, ale rzeczywiście od niedługiego czasu zyskał swoją popularność. Korzystając ze współczesnych technologii, omijamy blokadę, zyskujemy indywidualny tok nauczania, elastyczność oraz dogodną formę – dokładnie tam, gdzie chcemy i w takim czasie, w którym możemy!

Nauka języka na odległość – angielski przez Skype’a skraca dystans

Pojęcie nauki na odległość może budzić mieszane uczucia. Niektórzy pamiętają kursy korespondencyjne, które stawały się wielką klapą, głównie za sprawą zmniejszania się motywacji i braku rzeczywistego kontaktu z „żywym” człowiekiem.

Nowoczesne technologie pozwoliły na udoskonalenie metody nauki języka angielskiego na odległość. Dzięki wykorzystaniu Skype’a nie ma ona już nic wspólnego z samotną relacją „uczeń- materiał do przerobienia”. Po drugiej stronie ekranu znajduje się lektor o wysokim stopniu kompetencji, który prowadzi lekcję nauki języka angielskiego w sposób dostosowany do ucznia. Możliwość bieżącego wyjaśnienia problematycznych zagadnień, poznanie nowych i nieustanna konwersacja to nie jedyne zalety. Do tychże należy dopisać możliwość połączenia się grupie osób i wspólne wymienianie się zdobytymi umiejętnościami.

Zdecydowanie Skype skraca dystans, pozwalając uczestniczyć w zajęciach osobom, które w tradycyjnych warunkach nie mogły sobie pozwolić na kursy angielskiego. Poza tym dom to idealne miejsce do nauki pozwalające na uzyskanie odprężenia i właściwego skupienia. Nie ma więc znaczenia, w jakiej miejscowości mieszkasz, czym się zajmujesz, ani też ile masz lat – angielski przez Skype’a jest dostępny dosłownie dla każdego.

Jak wygląda nauka języka przez Skype’a

Potężnym atutem tego rozwiązania jest fakt, że lektor może dostosować godziny lekcji do preferencji i możliwości kursanta. Poza tym wszystkie potrzebne materiały są przesyłane drogą elektroniczną, a tym samym znika problem kupowania podręczników i zabierania ich w postaci dodatkowego balastu np. na kilkudniowy wyjazd, podczas którego chcemy się pouczyć.

Angielski przez Skype’a to przystępna forma nauki, pozwalająca na szybsze opanowanie materiału. Podkreślmy, że słowo „materiał” zostało tutaj użyte formalnie, ponieważ osoby decydujące się na lekcje angielskiego na odległość po prostu zaczynają w sposób praktyczny posługiwać się językiem. Uwaga lektora skupiona wyłącznie na danej osobie zdecydowanie ułatwia naukę i potęguje efektowność zdobywania umiejętności posługiwania się językiem obcym. Uczeń nie musi posiadać super komputera – wystarczy praktycznie każdy, a w przypadku jego braku, można korzystać z tabletu lub smartfona. Jedynym warunkiem jest dobre łącze internetowe, które zagwarantuje płynność przekazu.

Jeśli więc do tej pory myślałeś, że już nigdy nie nauczysz się angielskiego, pożegnaj się z tą czarną myślą. Twój umysł nauczył się języka ojczystego, gdy byłeś małym dzieckiem, a więc jest w stanie poruszać się także po świecie języka angielskiego i każdego innego. Wyśmienity lektor, Skype oraz ty – to przepis na nową i jakże cenną umiejętność otwierającą świat.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij