Zarządzanie nieruchomościami – studia podyplomowe dla chcących się rozwijać w zawodzie

Zarządzanie nieruchomościami to wyjątkowo popularny kierunek studiów. Specjaliści w tej dziedzinie wykazują wszechstronną i interdyscyplinarną wiedzę z dziedziny prawa, gospodarki przestrzennej czy ekonomii. Ponadto potrafią diagnozować i rozwiązywać pojawiające się problemy związane z eksploatacją obiektów.

Cel studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie nieruchomościami

Studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie nieruchomościami mają za zadanie rozwinąć u absolwenta wiedzę teoretyczną oraz praktyczną w tym zakresie. Edukacja obejmuje wiedzę z dziedziny prawa, zarządzania, ekonomii oraz gospodarki nieruchomościami. Zdobyta wiedza oraz doświadczenie pozwalają osobom, które ukończyły studia podyplomowe na tym kierunku, kontynuować wykonywanie czynności zawodowych związanych z gospodarowaniem nieruchomościami.

Studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie nieruchomościami – dla kogo?

Kierunek adresowany jest do absolwentów studiów wyższych, którzy chcą jeszcze bardziej zgłębić wiedzę z zakresu zarządzania nieruchomościami. Polecany jest także osobom, które są zainteresowane tą tematyką i chcą podnieść poziom swoich kompetencji lub myślą o zmianie zatrudnienia. Słuchaczami mogą zostać:

● absolwenci kierunków ekonomicznych o specjalizacji związanej z branżą nieruchomości,

● osoby zajmujące się zawodowo nieruchomościami,

● osoby, które chcą uzyskać licencję w zakresie zarządzania nieruchomości,

● pracownicy administracji publicznej.

Program studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie nieruchomościami

Kształcenie na tym kierunku porusza problematykę regulacji prawnych oraz zasad dotyczących zarządzania nieruchomościami. Rozwija u słuchaczy zdobyte do tej pory umiejętności, w tym kompetencje do przygotowywania kosztorysów. Oprócz tego studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie nieruchomościami przekazują wiedzę z zakresu ekonomii, marketingu oraz budownictwa. To interdyscyplinarny kierunek, który kształtuje u absolwenta umiejętność rozpoznawania i naprawiania problemów w zakresie zarządzania nieruchomościami.

Perspektywy zatrudnienia

Ukończenie studiów podyplomowych, a co za tym idzie – zdobycie nowych kompetencji, pozwala na podjęcie pracy w charakterze administratora nieruchomości. Absolwenci studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie nieruchomościami znajdują także pracę w biurach nieruchomości. Mogą ponadto pracować w instytucjach publicznych lub prowadzić własną działalność gospodarczą.

Studia podyplomowe na kierunku zarządzanie nieruchomościami w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Warszawska uczelnia proponuje niestacjonarne studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie nieruchomościami – Property Management, które trwają dwa semestry. Oferta skierowana jest do właścicieli lub zarządców obiektów, deweloperów, inwestorów, projektantów czy inżynierów, którzy ukończyli studia licencjackie, inżynierskie bądź magisterskie. Za kształcenie studentów na tym kierunku w WSEiZ odpowiedzialna jest wykwalifikowana kadra wykładowców z Urzędu Dozoru Technicznego i Samorządu Zawodowego Zarządców Nieruchomości. Wykładowcy dzielą się ze słuchaczami aktualną wiedzą i doświadczeniem praktycznym.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij