Żłobek dwujęzyczny – klucz do rozwoju językowego i kulturowego malucha

Żłobek dwujęzyczny – klucz do rozwoju językowego i kulturowego malucha

Wczesne rozpoczęcie nauki języków obcych daje oszałamiające rezultaty. Dlatego też warto zadbać o to, aby dziecko już od najmłodszych lat miało z nimi styczność. Jak się jednak okazuje, współcześni rodzice coraz bardziej świadomie podchodzą do kwestii związanych z edukacją ich dzieci i decydują się na posyłanie maluchów do żłobków dwujęzycznych. To klucz do wielopłaszczyznowego rozwoju maluchów.

Czym jest żłobek dwujęzyczny?

Jak sama nazwa wskazuje, żłobek dwujęzyczny jest placówką, w której dzieci mają możliwość uczenia się języka obcego. Dzieje się to poprzez zabawę, podczas której maluchy poznają podstawowe słówka i zwroty, a także mają szansę na osłuchanie się z językiem. Dzięki całodziennemu zanurzeniu w języku obcym (immersja językowa), najmłodsi przyswajają go w zupełnie naturalny dla siebie sposób. Co ciekawe, często robią to nieświadomie. Jedna z placówek, które prowadzą nauczanie dwujęzyczne to Go Montessori. W żłobku ponadto stosowany jest system dydaktyczny, pomagający we wszechstronnym rozwoju dziecka o nazwie Metoda Montessori. Więcej na ten temat można przeczytać tu: https://www.go-montessori.pl/montessori.

Dlaczego warto wybrać żłobek dwujęzyczny?

Powodów, dla których warto posyłać dziecko do żłobka dwujęzycznego, jest wiele. Wybranie takiego rozwiązania to niewątpliwie zapewnienie swojemu podopiecznemu lepszego rozwoju, co zaprocentuje w przyszłości. Nauczanie dzieci języków obcych już od pierwszych miesięcy ich życia, daje m.in. takie korzyści, jak:

  •         Rozwijanie zdolności językowych i umiejętności uczenia się,
  •         Poznawanie nowych kultur, a co za tym idzie – otwieranie się na świat,
  •         Rozwijanie myślenia (abstrakcyjne i elastyczne),
  •         Łatwiejsze dostosowywanie się do zmian (dziecko lepiej odnajduje się w nowych, dotychczas nieznanych mu sytuacjach, co skutkuje m.in. szybszym nawiązywaniem relacji),
  •         Lepsze przygotowanie do pokonywania kolejnych szczebli edukacji.

Jak widać wybór żłobka dwujęzycznego to ogrom możliwości dla maluchów, dlatego warto rozważyć takie rozwiązanie. Więcej informacji na ten dwujęzyczności można znaleźć tu: https://www.go-montessori.pl/dwujezycznosc.

Żłobek dwujęzyczny w Warszawie – jaki wybrać?

Żłobków i przedszkoli prowadzących zajęcia w nurcie Montessori jest wiele. Warto jednak pamiętać o tym, aby podczas wyboru odpowiedniej placówki dla swojej pociechy zwrócić szczególną uwagę na to, czy kadra dydaktyczna dysponuje odpowiednimi uprawnieniami do stosowania tej metody. Istotne jest również to, czy przestrzeń w żłobku odpowiada jej założeniom. Miejscem na mapie Warszawy, które zdecydowanie spełnia te wymagania, jest prywatny żłobek dwujęzyczny Go Montessori. Ile kosztują zajęcia w takiej placówce? Go Montessori cennik dostępny jest pod adresem: https://www.go-montessori.pl/cennik i tam znajdują się wszelkie istotne informacje.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij