8-problemów-w-jezyku-angielskim

8 najbardziej problematycznych zagadnień dla uczniów języka angielskiego

Wśród języków obcych, których chętnie się uczymy język angielski wciąż zajmuje czołową pozycję. Znajomość tego języka przydaje się bowiem na każdym kroku. Niestety, nauka angielskiego bywa problematyczna.

Przedstawiamy 8 najbardziej problematycznych zagadnień, z którymi zmierzyć przyjdzie się każdej osobie poznającej ten język.

1. Zbyt duża zależność od nauczyciela
Jednym z problemów osób uczących się angielskiego jest zbyt duża zależność od nauczyciela. Osoby takie nie potrafią samodzielnie poszerzać swojej wiedzy, rozwiązywać zadań, poszukiwać źródeł, z których warto byłoby się uczyć. Skutkuje to znacznie mniejszą efektywnością uczenia się. Warto więc zdawać sobie sprawę, że nauczyciel to wsparcie, ale nie zastąpi on samodzielnego działania.

2. Nieużywanie języka angielskiego
Uczysz się języka angielskiego ale nie używasz go? Treści zadań tłumaczysz sobie na polski a w trakcie zajęć grupowych lub szkoleń mówisz wyłącznie po polsku? To problem, który może sprawić, że twoje starania nie przyniosą efektu. Staraj się więc mówić i myśleć po angielsku – szczególnie w czasie zajęć lub nauki.

3. Brak motywacji
Jeśli chcemy robić postępy w nauce języka musimy uczyć się skrupulatnie i dbać o to, by mieć cały czas kontakt z językiem obcym. Tymczasem wielu z nas traci motywację i rezygnuje z nauki. To błąd. Warto więc walczyć o to, by utrzymać motywację na odpowiednim poziomie. Rozwiązań jest sporo – od wyboru ciekawszej dla ciebie metody nauki po nagrody za realizację kolejnych celów. Nie bój się eksperymentować.

4. Złe zastosowanie czasów
To kolejny problem, z którym zmaga się wiele osób uczących się angielskiego. Mnogość czasów w tym języku sprawia, że czasem trudno nam zdecydować się na użycie konkretnego. Często zdarza się również, że mylimy poszczególne rodzaje czasów lub łączymy je w nieodpowiedni sposób. Jeśli nie czujesz się pewnie korzystaj z podstawowych znanych ci czasów. I tak zostaniesz zrozumiany!

5. Kolejność przymiotników w zdaniu
Problem ten może wydawać się błahy, jednak osobom, które muszą stworzyć pracę pisemną nastręczyć może wiele problemów. Jeśli w zdaniu musimy użyć kilku przymiotników opisujących daną rzecz powinniśmy robić to w odpowiedniej kolejności. Zaczynamy od opinii, następne w kolejności są przymiotniki opisujące rozmiar, wiek, kształt, kolor, pochodzenie lub materiał.

6. Blokada przed mówieniem
To częsty problem, który dotyka wiele osób uczących się języka angielskiego. Mimo sporego zasobu słownictwa nie są one w stanie prowadzić dialogu, ponieważ wstydzą się i krępują. Blokadę pokonasz metodą małych kroków. Wykorzystaj internet i zacznij brać udział w dyskusjach. Szybko poczujesz się pewniej.

7.Udajesz, że wszystko rozumiesz
Niezależnie od tego, czy uczysz się w szkole językowej czy na kursie udajesz, że wszystko jest dla ciebie jasne i zrozumiałe? To błąd, który może doprowadzić do powstania dużych ubytków w twojej wiedzy. Jeśli nie rozumiesz danej konstrukcji gramatycznej lub masz wątpliwości, nie bój się pytać i szukać informacji na ten temat.

8. Problem z formułowaniem myśli na papierze
Nie tylko mowa może nastręczać nam trudności, ale również tworzenie tekstu pisanego. Wśród najczęstszych błędów wymienić możemy nie tylko błędną pisownię, ale również używanie skrótów, kolokwializmów czy złego szyku zdania. Co może pomóc? Czytanie. obcując z tekstem pisanym w obcym języku szybko zrozumiesz jego zasady.

Jak widzisz, mimo tego, że język angielski nie jest szczególnie trudnym językiem obcym może nastręczyć ci kilku poważnych kłopotów. Na szczęście, z większością z nich można sobie poradzić. Jeśli więc nauka angielskiego wydaje ci się trudna – nie poddawaj się i szukaj kwestii, które są dla ciebie problematyczne. Przy wsparciu dobrego nauczyciela lub osoby biegle znającej język szybko pokonasz problemy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij