Czy warto pójść na studia?

Czy warto pójść na studia?

Na różne sposoby staramy się zadbać o swoją przyszłość. I dobrze, jeśli staramy się to dobrze zaplanować. Musimy pamiętać o tym, że czas dość szybko przemija. I jeśli go nie zaplanujemy, to może nam przelecieć przez palce. Wystarczy źle podjąć pewne decyzje w dzieciństwie i przez to już jako nastolatkowie zbieramy tego konsekwencje. A późniejsze złe decyzje w szkole średniej mogą oscylować na nasze całe życie. Tym bardziej powinniśmy pomyśleć o tym czy warto wybrać się na studia, aby móc uzyskać wykształcenie wyższe.

Jak traktowane wykształcenie wyższe?

jak traktować wykształcenie wyższe?

Dawniej wychodziło się z założenia, że osoby z wykształceniem wyższym są bardziej doświadczone, mądrzejsze i tak dalej. Natomiast ten stereotyp zaczyna się coraz bardziej osłabiać. Dochodzimy więc do wniosku, że podjęcie takiej decyzji nie okaże się dla nas skuteczne. I często tak jest. Przecież na wyższej uczelni nie mielibyśmy dostęp tylko do praktycznej wiedzy. W większości byłaby to wiedza, która nie przyda się nam nam w życiu i pracy. Po co więc tracić 5 lat bądź więcej na szkolenie się w tym kierunku. Przecież ten czas moglibyśmy o wiele lepiej wykorzystać. Z czasem przekonalibyśmy się, że pójście w tym kierunku to dla nas bezpieczne rozwiązanie. I nie będziemy się przed tym wzbraniać. Szybko dojdziemy do wniosku, że nasze życie jest zależne od różnych decyzji. Jeśli dokładnie się nad nimi zastanawiamy, to w końcu podejmujemy znacznie lepsze decyzje.

Zbyt pochopne decyzje dotyczące nauki mogą sprawić, że zainspirujemy się pewnymi osobami. Mogą także koledzy w szkole zachęcać nas do tego, abyśmy razem z nimi wybrali się na studia. Ale czy nasza przyszłość powinna być od nich zależna. Powinniśmy spojrzeć na takie studia i naukę z szerszej perspektywy. A dzięki temu znacznie łatwiej będzie nam podjąć tą właściwą decyzję.

Zmieniamy podejście do nauki

zmieniamy podejście do nauki

Aktualnie dostęp do wiedzy jest bardzo prosty. Mamy przecież wolne miejsce w księgarniach, w Internecie. Jeśli staramy się je odpowiednio wykorzystać, to dostarczamy sobie skuteczny program nauczania. I mamy sposobność wybrać tą wiedzę, która będzie przydatna nam w danej pracy. Możliwe, że interesujemy się programowaniem i pracą zdalną. Właśnie w tym kierunku moglibyśmy przejść poszczególne szkolenia. Jeśli tak uczynimy, to niedługo będziemy znacznie bardziej zadowoleni ze swoich możliwości. Zyskamy doświadczenie w nowych językach programowania. A to pozwoli nam później łatwiej, szybciej, uzyskać pewne zatrudnienie w firmie programistycznej. Będą chcieli nie tylko nas zatrudnić, ale dodatkowo zapewnią nam konkretne warunki pracy.

Nasze możliwości są jeszcze zależne od innych czynników, na przykład zdrowia. I jeśli o nie staramy się zadbać, w dostępnym dla nas stopniu, to dodatkowo ułatwiamy sobie życie. Moglibyśmy nie zwracać uwagę na swoje zdrowie, natomiast po pewnym czasie wyszłoby nam to bokiem.

Uczymy się jak najczęściej

uczymy się jak najczęściej

Dawniej mogliśmy spędzać wiele czasu na wypoczynek. Dochodziliśmy do wniosku, że właśnie takie zachowanie jest dla nas odpowiednie. Ale po pewnym czasie widzimy, że nie wychodzimy na tym dobrze. Staramy się więc wyznaczać sobie konkretne cele związane z nauką i czytaniem książek. Możliwe, że wyszukujemy pewne listy najlepszych książek do przeczytania. Dotyczą one psychologii, prowadzenia biznesu, marketingu czy tematów, które nas interesują. Wysilanie się w tym zakresie sprawia, że po pewnym czasie rozwijamy się tak, jak należy.

Zdarza się, że napotykamy pewne trudności podczas nauki. Natomiast z czymś podobnym spotykają się inne osoby, które rozwijają się każdego dnia. I właśnie ten cel im przyświeca. Nie rezygnują z niego, więc w pewnym momencie swojego życia odnoszą prawdziwy sukces. Gdy także podążamy w tym kierunku, to jesteśmy z siebie jeszcze bardziej zadowoleni. Możemy również przyjrzeć się działaniom, które są organizowane na przestrzeni kolejnych lat. Wtedy to udało się nam już przeczytać kilkadziesiąt nowych książek. Może obserwujemy pewne blogi, serwisy tematyczne czy zachodzimy do księgarni. Uczęszczamy na szkolenia dodatkowe organizowane przez urząd pracy czy te, które pojawiają się w internecie. Dzięki temu możemy zyskać jeszcze więcej w życiu zawodowym i osobistym.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij