Czy warto studiować filologię szwedzką?

Czy warto studiować filologię szwedzką?

Każdego dnia na świecie językiem szwedzkim posługuje się ponad 10 milionów ludzi. Jeżeli upatrujesz w tym szansę na zdobycie dobrze płatnej pracy, warto podjąć studia kierunkowe, dzięki którym opanujesz kluczowe umiejętności z zakresu komunikacji i biznesu. Taka możliwość pojawiła się w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie. Czy warto studiować filologię szwedzką?

Nie tylko nauka języka

To oczywiste, że po to wybierasz się na studia, by zdobyć i wykształcić najważniejsze umiejętności. Jeśli w kręgu Twoich zainteresowań znajdują się kraje skandynawskie, fascynujesz się kulturą, obyczajami i gospodarką Szwecji, nauka tego języka sprawi Ci mnóstwo przyjemności, ale i da szansę na zaistnienie w biznesowym środowisku. W ofercie przygotowanej przez WSE znajduje się język szwedzki Kraków, którego nauka będzie źródłem osobistej satysfakcji i zawodowego spełnienia.

Celem studiów pierwszego stopnia jest dostarczenie CI rozbudowanej wiedzy na temat Szwecji i języka urzędowego. W programie znajdziesz między innymi zagadnienia traktujące o specyfice kultury regionu skandynawskiego, skupienie na współczesnej historii kraju, a także wyśmienitych pozycjach literatury z II połowy XX i początku XXI wieku.

Język biznesu na skandynawistyce

Poznawanie kultury i historii Szwecji jest fascynującym doświadczeniem, ale studia w Wyższej Szkole Europejskiej dadzą Ci o wiele więcej. Przedmioty z naciskiem na praktykę spowodują, że jako absolwent będziesz się sprawnie posługiwać specjalistycznym językiem biznesu, stanowiąc wartościowego pracownika w międzynarodowej firmie. W trakcie nauki zgłębisz tajniki tłumaczeń różnorodnych tekstów, zarówno ustnych, jak i pisemnych, a także poznasz słownictwo i konstrukcje gramatyczne, by w przyszłości płynnie posługiwać się poprawnym językiem.

Warto też dodać, że studia gruntownie przygotują Cię do zaliczenia państwowego egzaminu z języka szwedzkiego SWEDEX.

Co po studiach?

Kierunek oferowany przez WSE to kurs obejmujący 3 lata intensywnej nauki języka szwedzkiego. Jako absolwent możesz kontynuować zdobywanie wiedzy na studiach magisterskich lub postarać się o etat, który będzie źródłem zawodowej satysfakcji. Osoby, które ukończyły studia i płynnie posługują się językiem szwedzkim znajdą zatrudnienie w szkołach językowych i biurach tłumaczeń, licznych instytucjach Unii Europejskiej, a także w ambasadach i konsulatach.

Równie skutecznie znajdziesz pracę w branży turystycznej lub jako redaktor jednego z mediów nastawionych na promocję regionów skandynawskich. Ciekawe oferty pracy mają także firmy outsourcingowe, dla których możesz pracować zdalnie lub stać się częścią międzynarodowej korporacji. Bardzo dobrym pomysłem jest znalezienie zatrudnienia w Szwecji. Znając język na poziomie komunikatywnym, o wiele szybciej odnajdziesz się w tamtejszej rzeczywistości.

Język szwedzki uchodzi za jeden z trudniejszych do nauki, ale zdecydowanie warto dołożyć starań, by wyróżnić się w tłumie – jego znajomość otworzy Ci bramę do ciekawej ścieżki kariery, na której poznasz wielu wspaniałych ludzi.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij