Czym nagrywać filmy na YouTube?

Czym nagrywać filmy na YouTube?

Czy wszystkie filmy, które przeglądamy w Internecie się nam podobają? Na pewno nie. Pewne z nich wyłączamy po kilku sekundach czy minutach. Dzieje się tak, ponieważ nas nie zachwyciły, nie spełniły naszych oczekiwań. I możliwe, że to nas wzbrania przed tym, abyśmy założyli własny kanał YouTube. A to później na nim moglibyśmy tworzyć ciekawe filmy, z którymi dzielilibyśmy się z innymi. Czy w ogóle warto jest to uczynić?

Okazuje się, że tak, ponieważ pomagamy innym. Zarazem zyskujemy cenną społeczność, z którą możemy nawiązywać kontakt na różne sposoby. Jest to przydatne, jeśli później sprzedajemy pewne produkty elektroniczne, na przykład e-booki, audiobooki, kursy internetowe czy wiele innych.

Pomyśl o przyszłości

pomyśl o przyszłości kanału youtube

Prowadzenie znanego kanału w mediach społecznościowych przyczynia się do zdobycia wolności finansowe. Dodatkowo możemy pracować z każdego miejsca na świecie. Wystarczy, że tylko posiadamy wartościową treść do przekazania. I mamy przy sobie aparat wraz z dostępem do internetu. Dzięki temu regularnie tworzymy nowe filmy i staramy się je upubliczniać. To następnie sprawia, że jesteśmy coraz bardziej z siebie zadowoleni.

Dodatkowo na samym początku mamy możliwość przejść specjalny kurs organizowany dla Twórców YouTube. Przygotowany został przez Akademię YouTube i uwzględnienie go może przyczynić się do tego, że nabierzemy pewności siebie. Będziemy rozumieć, jak korzystać z poszczególnych funkcji, które pojawiają się w YT.

Jakie filmy nagrywać?

jakie filmy nagrywać na kanale youtube

To pytanie, które na samym początku zadajemy sobie dość często. Ale później nie będziemy mieli z tym żadnego problemu. Dlaczego? Ponieważ inni będą dostarczali nam ciekawe pomysły na filmy, na przykład widzowie, subskrybenci. Tak więc to, jak zaczniemy na początku prowadzić swój kanał nie musi oznaczać, że będzie on taki sam. Może on pod różnymi względami ewoluować. I także z tego będziemy później zadowoleni. Dostosujemy się do potrzeb naszych odbiorców. Przez to nasz kanał stanie się jeszcze bardziej rozpoznawalny.

Wszystko zaczęło się także od prowadzenia filmów w coraz wyższej jakości. Postaraliśmy się o znacznie lepszych aparat do nagrywania i mikrofon. Dzięki temu widzowie są z naszych filmów naprawdę zadowoleni. Dostrzegają, że to dla nich wartość, z którą chcą mieć styczność przez cały czas.

Jak często puszczać filmy na YouTube?

jak często publikować filmy na youtube

Gdy już regularnie nagrywamy filmy w serwisie internetowym, to powinniśmy zadbać o ich systematyczność. Dzięki temu przyzwyczajamy naszych widzów, kiedy mogą liczyć na następny film. Później przekonujemy się, że je oglądają za każdym razem. A gdybyśmy publikowali takie filmy tylko wtedy, kiedy się nam spodoba, to część subskrybentów zdecydowałaby się na opuszczanie naszego kanału.

Informujmy także naszych widzów, kiedy mogą liczyć na nowe filmy. Na przykład, jeśli prowadzimy vloga, to dajmy znać, że filmy umieszczamy codziennie o godzinie 20. A jeśli jeden film publikujemy raz w tygodniu, to również dokładnie im określmy w jaki dzień i o której godzinie.

A jeśli poszukujemy pomysł na nowy film, to pomyślmy o pytaniach i odpowiedziach. Dajmy znać naszym widzom, że mogą pozostawić w komentarzach pewne pytania, a my następnie po kilku nowych filmach przygotujemy wszystkie odpowiedzi. Dzięki temu będziemy utrzymywać z nimi jeszcze lepszy kontakt.

Takie działania okazują się bardzo przydatne w przypadku popularnych kanałów. Ale jeśli zaczynamy, to również powinniśmy pójść w tym kierunku. Odpowiedzmy nawet na kilka pytań od widzów. Ale starajmy się wtedy to uczynić w jak najlepszy sposób. Podziękujmy również za ich aktywność pod tym względem. Dzięki temu zachęcimy również następnych, aby wysilali się w takim zakresie.

Najlepiej jest uczyć się od profesjonalistów i właśnie tak powinniśmy również spojrzeć na prowadzenie coraz lepszego kanału YouTube. Gdybyśmy chcieli w tym kierunku odnieść prawdziwy sukces, to starajmy się za każdym razem obserwować najlepsze kanały. Uczmy się od ich autorów, twórców. Przyglądajmy ich filmom, jakości, sposobie nagrywania. Dzięki temu dojdziemy do wielu cennych wniosków i zastosujemy je w praktyce.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij