Kilka powodów, dla których musisz zwiedzić Boliwię

Kilka powodów, dla których musisz zwiedzić Boliwię

Boliwia (oficjalnie Wielonarodowe Państwo Boliwia) jest krajem śródlądowym zlokalizowanym w środkowo – zachodniej części Ameryki Południowej. Ważną informacją dla turystów może być fakt, że Boliwia jest jednym z dwóch krajów Ameryki Południowej, które nie mają dostępu do morza. Co ciekawe, państwo straciło dostęp do morza dopiero w
1884 roku.

 

 

  • Postój na „Dachu Ameryki Południowej”

 

„Dach Ameryki Południowej” – bo tak często mówi się o Boliwii, stanowi niespotykaną nigdzie indziej mieszankę folkloru (będącego żywą tkanką kulturową kraju), tradycji oraz zachwycających krajobrazów. Fascynujący, wielobarwny świat Estado Plurinacional de Bolivia dogłębnie przenika zmysły podróżnika, a także zostawia go z poczuciem niedosytu…

 

Oto, co jeszcze czeka na turystów w krainie słynącej z wyjątkowych warunków przyrodniczych.   

 

  • La Paz – administracyjna stolica Boliwii, a także siedziba rządu

 

„Miasto Zmysłów” – bo tak często mówi się o La Paz, jest około milionową metropolią, zachwycającą swoim umiejscowieniem – 4 100 metrów n.p.m. Miejsce to stanowi najlepiej rozwinięte miasto w Boliwii – można w nim znaleźć m.in. atrakcyjne hotele, lokalne restauracje, a także liczne sklepy z pamiątkami.  

 

Poznaj najważniejsze atrakcje La Paz:

 

– nowoczesne centrum;

– kościół św. Franciszka pochodzący z XVII wieku;

– uliczka zwana „targiem czarownic” (co ciekawe, na „targu czarownic” można kupić magiczne rekwizyty zaklinające choroby, bajecznie kolorowe tkaniny wykonane przez Indianki, szale, chusty, a także wełniane torby);

– punkt widokowy Qulli Qulli;

– Księżycowa Dolina (Valle de la Luna), w której gęsta sieć wąwozów tworzy nieprawdopodobnie piękny, księżycowy krajobraz.      

 

  • Copacabana – miasto w Boliwii, w departamencie La Paz

 

Copacabana jest niewielkim miasteczkiem w Boliwii, słynącym z Sanktuarium Maryjnego, będącego głównym celem pielgrzymek w tymże kraju. Bazylika pod wezwaniem Matki Boskiej Gromnicznej (lub inaczej Bazylika Matki Boskiej z Jeziora) każdego roku przyciąga dziesiątki tysięcy wiernych.

 

Nie tylko Sanktuarium Maryjne…

 

Warto podkreślić, że Copacabana to nie tylko Sanktuarium Maryjne, to również idealny punkt obserwacyjny dla wszystkich miłośników pięknych krajobrazów.

 

Na skraju tego niewielkiego miasteczka (pozbawionego dworca autobusowego), wznosi się góra, z której można podziwiać czystą taflę jeziora Titicaca. 

 

  • Pozostałe atrakcje „Tybetu Ameryk”

 

– Przeprawa motorówkami przez jezioro Titicaca – trzecie pod względem wielkości jezioro w Ameryce Południowej.

– Możliwość przejażdżki kolejką linową, która łączy „Miasto Zmysłów” – La Paz z położonym na wysokości 4 100 m n.p.m. miastem El Alto.

– Sucre – konstytucyjna stolica Boliwii, nazywana „Białym Miastem Ameryki”.    

 

Boliwia – atrakcje turystyczne podczas wycieczki z biurem podróży – jak wiele można zobaczyć? Odpowiedź jest prosta, bardzo wiele. Przystanek na „Dachu Ameryki Południowej” stanowi wyjątkowe połączenie folkloru oraz historii – warto przystanąć tam na dłużej…       

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij